Neler Yapıyoruz ?

 
AFİŞ / POSTER
Afişler, hedef kitlelerin yoğun olduğu bölgelerde duyuruların iletilmesi için kullanılmaktadır. Duyurularda iletilmek istenen mesaj firmaların faaliyet konularına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 33×48 cm, 48×68 cm, 68×98 cm ebatları tercih edilen afişler, bazı firmalar tarafından ürün ve/veya hizmetleri bazı firmalar tarafından ise gerçekleştirecekleri sosyal ya da kültürel etkinlikleri doğrudan tanıtmak amacıyla kullanılmaktadır. Kağıt türü olarak 115 gr ile 200 gr arasındaki kuşe kağıtlar tercih edilirken, 1. hamur kağıt da tercih edilebilmektedir.

KATALOG
Firmanızın hizmetlerini, ürün yelpazesini veya en çok tercih edilen uygulamalarını ayrıntılı şekilde sunabileceğiniz, tanıtımınızı yaparken müşterilerinizin seçimlerini kolaylaştırabileceğiniz bir reklam aracıdır. Kataloglar hedef kitleye ve isteklerine göre filtrelenip düzenlendiğinde en etkili sonuçları verir. Ayrıca konusuna, amaçlanan hizmete ve kullanılacağı yere göre de farklılık gösterirken çok sayfalı olması ve belli bir sıralama ile hazırlanması kendinizi en iyi şekilde ifade etmenizi sağlar. Otomotiv sektöründen mobilya dekorasyona, turizm sektöründen modaya ilişkin katalogları 20 yıllık deneyimimizle profesyonelce üretiyoruz.

FAALİYET RAPORU
Genellikle yılsonlarında yıllık olarak hazırlanan faaliyet raporları firmaların belirli bir dönem içerisinde gerçekleştirmiş oldukları faaliyetleri ve faaliyetler sonucu firmanın ticari, mali ve iktisadi açıdan gelinen noktayı yani firmanın mevcut durumunu özetleyen ve ilgili birimlere sunulan raporlardır.

EL İLANI
Zengin metin içerikleri ile firmalar, ürettikleri ürün ve/veya hizmetler hakkında detaylı bilgi vermek amacıyla tek yüz ya da ön/arka olarak hazırlanan basılı kurumsal çalışmalardır. Üretim açısından yüksek tirajlarda üretilerek potansiyel müşterilerin yoğun olduğu alanlarda çok sayıda potansiyel müşteriye dokunarak; firmaların kendileri (kuruluş, açılış vs. tanıtımları) ya da ürün ve/veya hizmetlerini (pazara yeni ürün sunma, ürün yelpazesi, kampanya ve benzeri firma faaliyetleri) tanıtarak firma bilinirliğini artırarak akılda kalıcılık sağlamaktadır. Üretim sırasında genellikle kuşe kağıt tercih edilirken, kağıdın gramajı üretim adedine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sıkça kullanılan kağıtlar ise 115 gr, 135gr ya da 170 gr kuşe kağıtlardır.

DÖNKART
Dönkartlar firmaların genel olarak sıcak satış bölgelerinde potansiyel nihai müşterilerine sunmakta oldukları ürün ve/veya hizmetleri tanıtarak ilk dokunuşu gerçekleştirmelerine yardımcı olurlar. Dönkartlar tasarım açısından zengin metin içeriklerinden ziyade vurucu bir slogan ile göze hoş gelen görsel (fotoğraf, resim vb.) içerik ağılıklı olarak hazırlanmalı ve potansiyel müşterilerin firmalara yönelik aksiyon almalarını kolaylaştırmalıdır. Farklı şekil ve biçimlere göre hazırlanan özel bıçaklar yardımıyla istenilen ebatlarda kesilebilen dönkartlar, üretim sürecinde genellikle kuşe kağıdın mukavvaya sıvanmaktadır.

BÜLTEN
Firmalar ya da yetkili birimler tarafından halka mevcut durum ile ilgili bilgi vermek için yayımlanan duyurulardır. Dönemsel bir kampanya, yeni bir ürün yada bir reklam kampanyasını duyurmak için kullanılabilir.

BROŞÜR
Firmalar pazara sunmuş oldukları ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi vermek ya da ürün ve hizmetlerinin öne çıkan özelliklerini vurgulamak amacıyla broşürlerden yararlanırlar. Broşürler, hedef kitlelere ürün ve hizmetlere ilişkin ilk dokunuş gerçekleştirirler, ayrıca verdiği ek bilgiler ve görsellerle ayrıntıları da aydınlatmış olur.

DERGİ
Yumuşak kapak ile ciltlenen dergi, katalog, roman  ve benzeri ürünler otomatik olarak harmanlanarak tek seferde kusursuz sonuca ulaşılmaktadır

BLOKNOT
Yaprakları kolayca çıkartılabilecek biçimde hazırlanmış, farklı biçim ve ebatlarda hazırlanmış not defteridir. Firmaların kurumsal basılı projelerinden biri olan bloknot, iş hayatında kısa notların hızlı bir şekilde alınabilmesi açısından çok kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden de çalışma masaların vazgeçilmez aksesuarları içerisinde yer almaktadır. Bloknotlar A4 veya A5 gibi defter ebatlarında ya da küp bloknot şeklinde hazırlanabilir. İç sayfaları genellikle 80 gr, 90 gr veya 110 gr 1. hamur olarak tercih edilirken küp bloknotların kutuları ise kuşe kağıda ya da Bristol kağıttan üretilmektedir.

KLASÖR
Firmanızın önemli evraklarını, yazışmalarını derleme ya da tanıtım broşürlerinizi tek bir dosya altında toplama özeliği ile klasörler; ürünlerinizle ilgili bilgi ve detayları güncelleme kolaylığı sağlarken uzun vadede kalıcı ve ekonomik bir depolama seçeneği sunar.

TAKVİM
Masa takvimi, duvar takvimi, gemici takvimi ya da masa sümeni şeklinde birçok çeşidi bulunan takvimler hayatı ve işleri planlama da en büyük danışmanken artık bir reklam ve tanıtım aracı olarak da firmaların promosyon materyalleri arasında yerini almıştır.Firmanızın ismini ve amblem/logosunu taşıyan, yaptığınız işleri fotoğraflarla görsel olarak da ifade edebileceğiniz, yıl boyu müşterilerinizin masalarını süsleyecek takvimleriniz yılbaşlarında şık bir hediye olarak prestijinizi arttıracaktır.

ANTETLİ KAĞIT
Firmaların diğer firmalarla gerçekleştirdiği resmi ya da özel yazışmalarında kullanmış olduğu, üzerinde firmanın logo ya da amblemi ve iletişim bilgilerinin bulunduğu o firmaya özgü kağıda denir. Antetli kağıtların firmanın kartvizit, takvim, fatura vb. kurumsal basılı işleriyle tasarım olarak bütünleşik olması önem arz etmektedir. Antetli kağıtlar genellikle 110 gr 1. hamura A4 (21X29,7 cm) ölçülerinde tercih edilmektedir.

CEPLİ DOSYA
Cepli dosyalar firmaların faaliyetleri sırasında hazırlamakta oldukları fiyat teklifi, sunum, rapor, not vb. yazılı belgelerin toplu ve düzenli bir biçimde muhafaza edilebilmesini sağlar. Kağıt seçiminde 300 gr. ve üzerindeki kalın gramajlı kuşe kağıtlar ile yine kalın gramajlı özel kağıtlar tercih edilmektedir.

KARTVİZİT
Firmaların kurumsal basılı materyallerinden biri olan kartvizitler, potansiyel müşterilerle ilk temas sırasında kullanılmaktadır. Kartvizitler hazırlanırken çalışmanın tasarımı ve teknik özellikleri firmayı yansıtmalıdır. Firmanıza özgü hazırlanan müşteri üzerinde güçlü bir ilk izlenim yaratabilmek açısından büyük önem taşıyan kartvizitlerinizi arzunuza göre özel veya düz kesim olarak farklı baskı teknikleriyle kalın gramajlı kuşe ya da özel kağıtlar kullanarak üretiyoruz.

ZARF
Firmanızın yazışmalarını, evraklarını, ödemelerini, faturalarını ya da etkinlik davetiyelerini taşıyan, kurumsal kimliğinizin en önemli materyali olan zarflarınızın özel tasarım ürünü olmasını istiyorsanız Dilediğiniz boyut, renk ve tasarımda yüzlerce çeşit kağıt seçeneğiyle zarflarınıza kimliğinizi yansıtabilirsiniz.
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. Taymaz Matbaacılık ve Baskı Çözümleri